Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 14:27
 
Başkan Dinç'ten Ahilik haftası kutlaması
İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, Ahilik haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
NEVŞEHİR Haberi
Başkan Dinç'ten Ahilik haftası kutlaması

 

NEVŞEHİR(MHA) İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, Ahilik haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.  

 

Dinç, "Ahilik günümüzde halen geçerliliğini koruyan, bugünün şartlarında bile birçok ülkede sağlanamamış adaletli, verimli ve son derece güzel bir sistemi Türk toplumuna kazandırmış bir kültürdür.İlimizin sanayi kenti olarak anılmasında, sanayide ortak kültürün gelişmesinde ve sanayileşmesinde Ahilik Kültürünün önemli katkısı bulunmaktadır. Esnaf ve sanatkârlarımız, insanlar arasındaki ticari ve toplumsal ilişkilerde dürüstlük, güvenilirlik, iş ve meslek ahlakına saygı, hak ve hukuka riayet etme, saygılı, şefkatli, cömert ve güler yüzlü olma ilkelerini esas alan Ahilik sistemini uygulamaya bugün de devam etmektedirler. 

 

Ahilik Haftası vesilesiyle, medeniyet tarihine Türk kültürünün armağan ettiği bu güçlü mirasın gelecekte de korunmasını temenni ediyor, asırlardır barışın merkezi ve Dünyada ilk ticaretin yapıldığı yerlerden birisi olan ilimizde ekonominin bel kemiği olan esnaf ve sanatkârlarımızın "Ahilik Haftasını" kutluyor, çalışma hayatlarında başarılar diliyorum" dedi.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Dinç'ten, Ahilik, haftası, kutlaması, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.