Haber Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 11:40
 
Başkan Göğdemir, Ülkü şehitlerini andı
Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Gökhan Göğdemir, 12 Eylül darbesinin yıldönümünde Ülkü şehitlerini andı.
SİYASET Haberi
Başkan Göğdemir, Ülkü şehitlerini andı

 

NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Gökhan Göğdemir, 12 Eylül darbesinin yıldönümünde Ülkü şehitlerini andı.  

 

12 Eylül darbesinin Ülkücü camia için kara bir gün olduğunu dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Gökhan Göğdemir, “Bugün 12 Eylül’ün yıldönümü. Ülkücü camia için kara bir gündür. 12 Eylül darbecilerinin suçsuz gençleri bir sağdan, bir soldan diyerek idam ettiği gündür. 12 Eylül cuntacılarının idam ederek şehadete erdirdikleri 9 Karanfili, Ülkü gülünü rahmet, minnet ve dua ile anıyoruz. Ne sizleri unuttuk, ne de o kara günleri. 12 Eylül idam sehpasına Kur’an ve Bayrakla çıkanların destanı. Onlar mazlum ve mahzun bir nesildir. Mağdur iken mahpus olan, boynu bükük bir karanfildi onlar. Alnı ak, sevdası hak olan güzel insanlardı. Türk dünyasına sevdalı gönüllerdi. Eylül’ün kırdığı güllerdi. Onlar bizim çocuklarımızdı. Eylüllerde ölmedik, Eylüllerde doğduk. Ne sizleri unuttuk, ne kahpe Eylülleri. Bu vesileyle Ülkü şehitlerini rahmetle, minnetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Göğdemir,, Ülkü, şehitlerini, andı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.