Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 15:00
 
Çalışkaner, 'Sosyal ve iktisadi ilişkilerimizi güçlendiren Ahilik kültürünü yaşatalım'
Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Çalışkaner, Ahilik haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
GÜNCEL Haberi
Çalışkaner, 'Sosyal ve iktisadi ilişkilerimizi güçlendiren Ahilik kültürünü yaşatalım'

 

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Çalışkaner, Ahilik haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.  

 

Çalışkaner mesajında; "Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘geleneği olmayanın geleceği de olmaz’ diyor. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye için beşeri, sosyal ve iktisadi ilişkilerimizi bugünlere taşıyan geleneğimizi koruyalım. İşlerimize, iş yerlerimize, üretimimize ve ürünlerimize aklı ve ahlakı rehber alan Ahilik ruhunu hakim kılalım. Kendileri bir şeyi ölçerek aldıkları zaman tam alan; ama insanlara bir şeyi ölçüp tartarak verdiklerinde eksik tutan kimselerden olmaktan uzak duralım. Başta esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Ahilik Haftasını kutluyor, bu hafta vesilesiyle gerçekleştirilecek etkinliklerin hayırlar getirmesini diliyorum” ifadelerinde bulundu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çalışkaner,, 'Sosyal, ve, iktisadi, ilişkilerimizi, güçlendiren, Ahilik, kültürünü, yaşatalım',
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.