Haber Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 12:35
 
Göre'de toplu sözleşme görüşmeleri tamamlandı
Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile Göre Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanarak imza altına alındı.
BELEDİYELER Haberi
Göre'de toplu sözleşme görüşmeleri tamamlandı

 

NEVŞEHİR(MHA) Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile Göre Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanarak imza altına alındı. 

 

Göre Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleştirilen törene Belediye Başkanı Mustafa Topçu, Hak-İş Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, belediye ve sendika yetkilileri katıldı.  

 

İmzalanan toplu iş sözleşmesi hakkında bilgiler veren Çelik, “İmzaladığımız bu toplu iş sözleşmemizin yürürlüğe girmesi ile birlikte yevmiyeleri yüzde 42 civarında bir zam oranıyla 102 liradan 145 liraya çıkardık. Toplu iş sözleşmemizdeki sosyal haklarda da yüzde 100 oranında artışa gidildi. Ayrıca 52 yevmiye tutarında sendikal ikramiye verilmesi hususunda anlaşmaya varıldı. Böylelikle üyelerimizin brüt ücretlerinde bin 850 TL artışa gidilerek net ücretlerine bin 200 TL tutarında ücret zammı yansımış oldu. Bu vesileyle toplu iş sözleşmemizde emeği geçen belediye yetkililerimize ve başkanıma teşekkür ediyorum. İmza altına aldığımız sözleşmemizin belediyemize ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göre'de, toplu, sözleşme, görüşmeleri, tamamlandı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.