Haber Detayı
26 Eylül 2019 - Perşembe 18:23
 
Hangi memurlar devlet için 2 saat bile çalışmıyor?
Nevşehir’de devlet dairelerinde görev yapan memurların günde 2 saat bile çalışmadan vakitlerini bilgisayar başında geçirmelerine kim engel olacak?
GÜNCEL Haberi
Hangi memurlar devlet için 2 saat bile çalışmıyor?

 

Nevşehir’de devlet dairelerinde görev yapan memurların günde 2 saat bile çalışmadan vakitlerini bilgisayar başında geçirmelerine kim engel olacak?

Nevşehir Medya50 internet gazetesi olarak Nevşehir’in acı gerçeğini sizlere aktarmak istiyoruz. Nevşehir’de kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memurlar günde iki saat çalışmadan sadece mesailerini bilgisayar başında geçirmelerine kim veya kimler engelleyecek merak ediyoruz.

 

Medya50 internet gazetemizin İmtiyaz sahibi Muammer Başer’in kaleminden işte devlet dairesinde yaşanan acı gerçeğin göstergesi;

 

“Aylar önce bir işimden dolayı iki üç katlı bir resmi dairenin koridorlarında gezerken, her odada en az üç veya dört memur oturuyor, herkesin masasında bilgisayar var. Bir yukarı kata çıktım aynı görüntü orda da mevcut.  Personel şefiyim diyen bir arkadaşımız, buyur Muammer abi hayırdır ne var demesi üzerine herkes oturuyor iş mi yok, memur mu fazla dediğimde, bir odada geçerek sohbet ettik ve" kendisi bu dairede  onlarca memur ve işçi bulunmakta ve kendilerine DEVLET İÇİN GÜNDE İKİ SAAT ÇALIŞIN dememe rağmen iş yok neyi çalışacağız" cevabını alıyorum diyerek bir resmi kurumun sıkıntısını dile getirdi.

 

Tapu Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Milli Emlak ve buna benzer resmi kurumlarda insanlar işlerini yapmak için saatlerce sıra beklemektedirler.  Dairelerde eli boş gönlü hoş memurlar neden acaba Valilik tarafından geçici görevlendirme yapılarak bu resmi kurumlarda çalışmaları sağlanmaz? Bunu da kimse bilmez. Bir yanda anası ağlayan devlet memurları, bir yanda saatinin dolmasını bekleyen bilgisayarda vakit geçiren devlet memurları, adil olan bu mudur?

 

Bu işleri sabah 8 de başlayıp, mesai bitimine kadar işten başını kaldıramayan devlet memurlarına, ve saatlerce sıra beklemek zorunda olan vatandaşlarımızın çilesini artık görün, Sayın Valim…”

 

Kim mi diyorsunuz?

 

Etrafınıza bir bakın isterseniz…

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hangi, memurlar, devlet, için, 2, saat, bile, çalışmıyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.