Haber Detayı
26 Aralık 2019 - Perşembe 14:32
 
Kantinciye Yasak Markete Serbest
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul kantinlerinde öğrencilerin sağlığına zararlı yiyeceklerin satılması yasaklanmasına rağmen, bu yiyecekler okul önlerinde rahatça satılıyor. Okul kantinlerini denetleyen görevliler okulun bir adım önündeki gıda satan yerlere ise denetim yapamıyor.
GÜNCEL Haberi
Kantinciye Yasak Markete Serbest

Bakanlığın önerge ile yasakladığı asitli içecekler, cips, patates kızartması gibi yiyecek ve içecekler çocukların sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Okul kantinlerinde satılmayan bu yiyecek ve içecekler okul önlerindeki  ve okul çevresinde bulunan market ve büfelerden denetimsiz şekilde öğrencilere satılıyor.

Kantinciye yasak Markete serbest

Kantinciler kendilerinin satması yasak olan her şeyin dışarıdan getirilip okula sokulmasına engel olamıyorlar. Yönetmelikte dışarıdan yiyecek içecek getirilmesi yasak olmasına rağmen ve kapılarda güvenlik görevlileri bulunsa da dışarıdan gelen yiyecek ve içeceklere engel olamıyor.

Veliler de şikayetçi

Okul dışından gelen satışların son bulmasını isteyen veliler, başta okul idarecileri olmak üzere yetkililerden yardım talebinde bulundular. Bazı öğrencilerin yiyecek ve içecek dışında sigara ve benzeri ürünlerin de okula sokulduğunu iddia eden veliler, “Okul idareleri bunları engellemek adına hiçbir şey yapmamakta. Ne polisten ne de zabıtadan yardım istemeyip bu duruma göz yummaktadırlar. Hal böyle oluncaya okul kantincileri de çaresiz kalıyorlar. Okullardaki güvenlik görevlileri de bu durumlarda okul idarelerinin kendilerini desteklemediklerini. Dışarıdan gelen o poşetlerde ne var kim bilir? Kötü bir zamanda yaşıyoruz. Çocuklarımız zehirlensin istemiyoruz. Birileri bu duruma son versin, yetkililer artık sessiz kalmasın” dediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kantinciye, Yasak, Markete, Serbest,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.