Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 13:10
 
Kardelen Koleji’nde canlı yayın dersleri devam ediyor
Okulların tatil olması ile hemen alternatif eğitim sistemleri oluşturan Kardelen Koleji ilk olarak kendi okul siteleri üzerinden Kardelen Akademi’yi kurarak her gün öğrencilere soru çözdürdüler ve ödevlendirme yaptılar.
EĞİTİM Haberi
Kardelen Koleji’nde canlı yayın dersleri devam ediyor

 

Okulların tatil olması ile hemen alternatif eğitim sistemleri oluşturan Kardelen Koleji ilk olarak kendi okul siteleri üzerinden Kardelen Akademi’yi kurarak her gün öğrencilere soru çözdürdüler ve ödevlendirme yaptılar. Daha sonra güvenilirliği en iyi olan Microsoft Teams programını kurumsal olarak satın alarak hem velilerinin hem de öğrencilerinin kişisel bilgilerini ve özlük haklarını güvenlik altına aldılar.

 

Bu pandemi süreci boyunca öğrencilerine hem Kardelen Akademi’den günlük soru çözdürüyorlar hem de canlı yayın derslerine devam ediyorlar. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerindeki tüm sınıflara ayrı ayrı günlük ders programı uygulanıyor. Temel derslerin yayında yan branş dersleri ile de öğrencilerinin evde sıkılmadan keyifli vakit geçirmeleri için çeşitli etkinliklerle yaptırıyorlar.

 

Ortaokul öğrencileri için Microsoft Teams üzerinden online denemeler de yapılmaya devam ediyor. Özellikle 8. Sınıflar için sıklıkla online deneme sınavı uygulanmakta. Ayrıca Kardelen Koleji olarak 8. sınıftaki her öğrencinin evine deneme sınavı seti yollanıldı. Bu durumdan öğrencileri çok sevindirdi sınava az bir süre kala ellerinde deneme sınavları olması onları mutlu etti.

 

Kardelen Koleji velileri ve öğrencileri hem canlı yayın derslerinden hem de denemelerinden oldukça memnun kaldıklarını dile getirmekteler. Veliler bu zor süreçte eğitimi ve öğrenci takibini hiç bırakmayan Kardelen Koleji öğretmenlerine teşekkürlerini her fırsatta belirtmekteler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kardelen, Koleji’nde, canlı, yayın, dersleri, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.