Haber Detayı
01 Ocak 2020 - Çarşamba 12:23
 
Öğrenciler Okulla Makas Atarak Gidiyor
Nevşehir merkezindeki park sorunu kaosa döndü. Araçlarını duyarsızca kaldırımlara park eden sürücüler, yayalara zor anlar yaşatıyor. Öğrenciler ise okula gidebilmek için Araçlara adeta makas atarak ilerleyebiliyor Vatandaşlar ise park istilasına uğrayan kaldırımlar için yetkililerden çözüm bekliyor
NEVŞEHİR Haberi
Öğrenciler Okulla Makas Atarak Gidiyor

Türkiye genelindeki araç sayısı bakımından ilk sıralarda yer alan Nevşehir, günden güne artan park sorunu ciddi boyutlara ulaştı. Araç sürücüleri kendilerini park yapılacak alan bulamamakla savunurken, yayalar da kaldırımlarda yürüyememek ten şikayetçi.

Nevşehir merkezde Lise Caddesi ve herikli mahalesinde bulunan okul yolu üzerinde, kaldırım terörü günden güne artıyor.  Kaldırım üzerine park eden araçlar nedeniyle, vatandaşlar ve okullarına gitmeye çalışan öğrenciler  zor anlar yaşıyor.

Hemen hemen her gün trafik terörünün yaşandığı merkez caddelerde; yayaların geçme hakkının olduğu kaldırımların park işgali altında olması sebebiyle, vatandaşlar ve öğrenciler yol ortasından yürümek zorunda kalıyor.

Araçlarını kaldırımların üzerine park eden sürücüler, sergiledikleri kötü manzara nedeniyle de yayalar tarafından tepki topluyor. Vatandaşların toplumsal yaşama katılımını önleyen işgaller nedeniyle, pek çok kez insanlığa yakışmayan görüntüler yaşanıyor. Yeni Mahalle lise Caddesi ve herikli mahalesinde, bulunan kaldırımlara  araçlarını park etmeleri sonucu vatandaşlar ve öğrenciler kaldırımı kullanamadıklarını ifade ettiler.

Okulu'nun giriş ve çıkış saatlerinde kalabalık olan caddede öğrenciler kaldırımı kullanamıyorlar ve yolun ortasından yürümek zorunda kalıyorlar. Bu da kazaya davetiye çıkarır cinsten bir durum. Mahalle sakinleri zaten çile haline dönüşen Nevşehir trafiğinde bir de araçların kaldırımlara park etmesinden dolayı büyük sıkıntı çektiklerini söyleyerek yetkililerden bu duruma çözüm bulmalarını istediler.

Medya50 Haber sitesine dert yanan Vatandaşlar ve öğrenciler şunları söyledi.

Araç sürücüleri de şikayetçi  "Araçlar yüzünden öğrenciler yolun ortasından gitmek zorunda kalıyorlar. Biz korna çaldığımız için vatandaşlar bize tepki gösteriyor. Biz onlara niye korna çalışıyoruz. Çocuklar ezilmesin diye.”

Vatandaş=“Trafik ekiplerine söylüyoruz. Onlar biz bakmıyoruz diyorlar. Zabıta ekiplerine söylüyoruz. Onlar araç sahiplerini uyarıyorlar ama dinleyen kim.”

“Vatandaş = Öğrenciler her gün canlarını tehlikeye atarak yoldan gitmek zorunda değil. Araçların kaldırımlarda durmaması gerekiyor. Yetkililerin bu duruma bir an önce önlem almalı.”

Öğrenci = okula gidiş  alanımızda kaldırım var fakat biz kullanamıyoruz. insanlar araçlarını Kaldırımlar park ediyor. Yürüyecek alan kalmadığı için de mecburen yola iniyoruz. Gün içinde çok sayıda araç geçtiği için yürürken korkuyoruz. Kaldırımsız alanının yanı başındaki lisede de bir sürü öğrenci var. Can kaybı yaşanmadan önlem alınmasını istiyoruz.” dediler

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrenciler, Okulla, Makas, Atarak, Gidiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.