Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 18:17
 
Şehit cenazesinde Müftü krizi yaşandı
Nevşehirli şehit Tankçı Uzman Çavuş Şevket Tekin’in cenazesinin baba ocağına getirilmesinin ardından gözler İl ve İlçe Müftüsünü aradı.
GÜNCEL Haberi
Şehit cenazesinde Müftü krizi yaşandı

Şehit Tankçı Uzman Çavuş Şevket Tekin’in cenazesi son kez Avanos ilçesinde bulunan baba ocağına getirildi. Burada başta Nevşehir Valisi İlhami Aktaş olmak üzere, AK Parti milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar ve şehit ailesi ve vatandaşlar şehit Tankçı Uzman Çavuş Şevket Tekin’in baba ocağına getirilmesinin ardından dua edilmesi beklendi. Ancak şehit evinin bulunduğu yerde ne İl Müftüsü Yakup Öztürk ne de Avanos İlçe Müftüsü Mehmet Fidan burada bulunamadı. Nevşehir Valisi ve Avanos Kaymakam Vekili Mehmet Maraşlı uzun süren telefon trafiğinin ardından İl Müftüsü ve İlçe Müftüsü yaklaşık 15 dakikalık beklemenin ardından şehit evinin oraya geldi.
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın Müftü Yakup Öztürk ve Avanos İlçe Müftüsü Mehmet Fidan’a nasıl bir tepki göstereceği ise merak konusu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, cenazesinde, Müftü, krizi, yaşandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.