Eğitim Camiası Değerlendirme Toplantısında Bir Araya Geldi

EĞİTİM 29.06.2024 - 10:03, Güncelleme: 29.06.2024 - 10:03
 

Eğitim Camiası Değerlendirme Toplantısında Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
   Gündem maddelerinden; 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının değerlendirmesi, okullarda yapılacak bakım ve onarım işlemleri, küçük ve büyük onarım işlemleri, LGS ve YKS'ye giren öğrencilere tercih danışmanlığı hizmetleri, yaz kursları, hayat boyu öğrenme kursları, “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” ile ilgili hazırlık ve çalışmalar, taşıma yoluyla eğitime erişim ile ilgili iş ve işlemler, mesleki eğitimde işletmelerle ilgili işlemler, iletişim-eşgüdüm-kurum iklimi-kurum kültürü ve kurumsal vizyon gelişim süreçleri, geri dönüşüm malzemeleri (kitap, dergi vb.) ile ilgili alınacak tedbir ve çalışmalar hakkında değerlendirme yapılarak bilgi alışverişinde bulunuldu. İlgili birim amirlerinin ve ilçe milli eğitim müdürlerin bilgilendirme ve paylaşımda bulunduğu toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve ilçe milli eğitim müdürlerinin görüş, öneri ve talepleri alındı.      İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, eğitimin bir bütün olduğunu bu nedenle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçe milli eğitim müdürlükleri arasında iş birliği ve koordinasyonun sağlanmasının önemi ve gerekliliğinden bahsederek başarının o derece artacağını ifade etti. Yazıcı; ‘‘Türkiye Yüzyılı’’ vizyonu çerçevesinde büyük ve güçlü Türkiye hedeflerinin gerçekleştirilmesi için Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.'' dedi. Geçen dönemde olduğu gibi bu dönemde de ekip ruhuyla ‘‘Türkiye Yüzyılı’’ vizyonuna uygun olarak, aynı başarı ve özveriyle görevlerini yürüteceklerine inandığını dile getirerek toplantıya katılan İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, ilçe milli eğitim müdürlerine ve Nevşehir'in mümtaz eğitim camiasına emek ve gayretleri için teşekkür etti.  
İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

   Gündem maddelerinden; 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının değerlendirmesi, okullarda yapılacak bakım ve onarım işlemleri, küçük ve büyük onarım işlemleri, LGS ve YKS'ye giren öğrencilere tercih danışmanlığı hizmetleri, yaz kursları, hayat boyu öğrenme kursları, “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” ile ilgili hazırlık ve çalışmalar, taşıma yoluyla eğitime erişim ile ilgili iş ve işlemler, mesleki eğitimde işletmelerle ilgili işlemler, iletişim-eşgüdüm-kurum iklimi-kurum kültürü ve kurumsal vizyon gelişim süreçleri, geri dönüşüm malzemeleri (kitap, dergi vb.) ile ilgili alınacak tedbir ve çalışmalar hakkında değerlendirme yapılarak bilgi alışverişinde bulunuldu. İlgili birim amirlerinin ve ilçe milli eğitim müdürlerin bilgilendirme ve paylaşımda bulunduğu toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve ilçe milli eğitim müdürlerinin görüş, öneri ve talepleri alındı. 

    İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, eğitimin bir bütün olduğunu bu nedenle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçe milli eğitim müdürlükleri arasında iş birliği ve koordinasyonun sağlanmasının önemi ve gerekliliğinden bahsederek başarının o derece artacağını ifade etti. Yazıcı; ‘‘Türkiye Yüzyılı’’ vizyonu çerçevesinde büyük ve güçlü Türkiye hedeflerinin gerçekleştirilmesi için Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.'' dedi. Geçen dönemde olduğu gibi bu dönemde de ekip ruhuyla ‘‘Türkiye Yüzyılı’’ vizyonuna uygun olarak, aynı başarı ve özveriyle görevlerini yürüteceklerine inandığını dile getirerek toplantıya katılan İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, ilçe milli eğitim müdürlerine ve Nevşehir'in mümtaz eğitim camiasına emek ve gayretleri için teşekkür etti.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve medya50.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.